Ēdamistabas galda izvēle- materiāli, stili, izmēri. Kas jāņem vērā, izvēloties galdu
Ēdamistabas galda izvēle- materiāli, stili, izmēri.
Kas jāņem vērā, izvēloties galdu
Katrā ēdamistabā centrālā lieta būs pusdienu galds. Tā ir lielākā mēbele un parasti atrodas precīzi istabas centrā, kur tas veido istabas stilu un piešķir noskaņu visai ēdamistabai. Ļoti iespējams, ka tās būs jūsu ēdamistabas dārgākā mēbele, kuru jūs iegādāsieties.
Apsverot jūsu ēdamistabas galda izvēli, vissvarīgākie ir trīs apsvērumi: galdā izmantotie materiāli, formas un dekoru stils un galda izmērs.
Materiāli
Tāpat kā jebkuru citu mēbele, ēdamistabas galdu var izgatavot no daudziem dažādiem materiāliem, sākot no stikla līdz betonam, no pulēta marmora līdz rupji zāģētai priedei. Pareiza materiāla izvēle nav viegls uzdevums, jo katram materiālam ir atšķirīga estētiskā ietekme, kā arī praktiski apsvērumi. Slīpēts stikls var dot tieši jums tīkamu mūsdienu atmosfēru, taču mājās, kur aktīvi spēlējas bērni, tā iespējams nav labākā izvēle. Piknika stila galdiņš, kas izgatavots no neapstrādātām zāģētām priedēm, ir lieliski piemērots ikdienas lietošanai ģimenē, taču tā zemnieciskais stils, iespējams, nenodrošinās jums vēlamo eleganci. Bet lielā mājā, kur lielākā daļa ģimenes pusdienošanu notiek virtuves ēdamistabas zonā, formālā ēdamistabā varētu ērti iederēties pusdienu galds ar pulēto franču sarkankoka virsmu. Liela daļa ekspertu iesaka, vispirms izvēlēties vairākus materiālus, kas jums patīk un pēc tam materiālu skaitu sašauriniet līdz vienam, kas atbilst jūsu ēdamzāles interjeram. Ja jūsu ēdamistaba kalpo arī ikdienas vajadzībām un bieži vien ir jūsu mājas birojs, un jūs dodat priekšroku kokam, tad laba izvēle būs rustic stila galds, kas ar vecumu kļūst labāks, jo iegūst dabīgu nodilumu.
Stili un formas
No daudzajiem veidiem, kā ēdamistabu galdus var iedalīt kategorijās, stils un forma ir vieni no vissvarīgākajiem kritērijiem. Stils un forma ietekmē telpas noskaņu un pusdienu baudījumu, kā arī to cilvēku skaitu, kuri var ērti pusdienot ap galdu.
Taisnstūrveida
Taisnstūra ir visizplatītākā ēdamistabas galda forma, tradicionāla forma, kas labi iederas jebkurā ēdamistabā. Taisnstūra galdi ir pieejami dažādos platumos, lai tie atbilstu gan platām, gan šaurām telpām, un izvelkams garums padara to optimālu lielām pulcēšanās reizēm. Daudziem taisnstūra galdiem ir noņemamas malas, lai tie būtu ērti pielāgojami dažādiem saietiem, sākot no mazākām ģimenes vakariņām līdz lieliem svētku pasākumiem. Taisnstūra galdu popularitāte nozīmē, ka ir pieejams vairāk stilu nekā ar apaļiem vai kvadrātveida galdiem.
Tradicionāls ovāls
Tradicionālie ovāli pusdienu istabas galdi ir klasiski un skaisti. Bieži vien tie ir izgatavoti no sarkankoka vai riekstkoka, tās ir mēbeles, kuras ģimenē lieto vairākās paaudzēs. Antīkās mēbeles parasti var atrast izsolēs un nekustamo īpašumu tirdzniecībā, un jaunas šāda stila mēbeles tiek pārdotas daudzos mēbeļu veikalos. Ovālajiem galdiem bieži ir noņemamas daļas, jo izmērs var mainīties atkarībā no cilvēku skaita kas pusdienos. Ovāliem galdiem parasti ir nepieciešama nedaudz lielāka telpa nekā taisnstūra galdiem.
Apaļi galdi uz centrālās kājas
Pie šāda veida galdiem ir viegli sēdēt, jo netraucēgalda kājas - ir tikai viens balsts galda vidū. Tradicionāli šādi koka un marmora galdi ir datēti jau simtiem gadu. Šobrīd tirgū ir pieejamas daudzas moderni (vai gadsimta vidus) galdi, kuru izskats ir vieglāks un piemērots mūsdienīgiem mājokļiem. Apaļā galda foma var noderēt, lai līdzsvarotu telpu, kas ir kvadrātveida formā.
Kvadrāts
Tāpat kā apaļie galdi, kvadrātveida ēdamistabas galdi labi iederas nelielās telpās vai vietās, kur parasti pusdieno četri vai mazāk cilvēki. Lielāki kvadrātveida pusdienu galdi ir labāki sarunām nekā taisnstūra galdi, jo viesi atrodas tuvāk un visi ir viens pret otru. Tāpat kā ovālas formas galdiem, lielākiem kvadrātveida pusdienu galdiem ir nepieciešams vairāk vietas gan garumā, gan platumā nekā citiem veidiem.
Modernais rustic
Šis stils pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Stils ir pilnveidots un moderns (parasti taisnstūrveida), bet materiāls ir raupjš. Nobružāti koki ir populāri, tāpat kā neapstrādāti dabīgi materiāli, piemēram, dabiskais šīferis. Vēl viens ļoti populārs dizaina stils šobrīd ir koka un metāla sajaukums galda konstrukcijā.
Lauku māja
Lauku mājas stila ēdamzāļu galdi, kā norāda nosaukums, ir atviegloti un zemnieciski, piemēroti virtuvēm un ēdamistabām, kas vēlas lauku dekoru stilu. Parasti tie ir izgatavoti no priedes, bieži ar rupji zāģētu vai zarainu virsmu, un tām ir ļoti bezrūpīga sajūta.
Izmēri
Izmērs, ko izvēlējāties savam pusdienu galdam, būs nedaudz atkarīgs no tā formas. Apaļie galdi veicina sarunu, taču tie ērti der mazāk cilvēkiem nekā taisnstūra galdi.
Pusdienu galda izmērs un sēdvietu skaits:
Apaļie un kvadrātveida galdi:
• 90 cm līdz 120 cm var ērti sēdēt 4 cilvēki
• 150 cm var ērti sēdēt 6 cilvēki
• 180 cm var ērti sēdēt 8 cilvēki
Taisnstūra vai ovāli galdi:
• 120 cm garš galds, var ērti apsēsties 6 cilvēki
• 240 cm garš galds, var ērti sēdēt 8 cilvēki
• 300 cm (3 metri) garš galds, var ērti sēdēt 10 cilvēki.
Ēdamistabas galdi parasti ir 75 cm augsti, tomēr ir ļoti svarīgi pirms pirkšanas to pārbaudīt, jo daži galdi ir zemāki. Ja iegādājaties zemāku galdu, noteikti izvēlieties atbilstošus krēslus.
Padomi galda izmēra izvēlei
• Katrai personai ir jābūt apmēram 60 centimetri brīvas vietas, kur ērti paēst.
• Ja galda galos paredzēts izvietot pusdienu maltīti, minimālajam galda platumam jābūt 90 centimetriem.
• Ideālā gadījumā starp galda malu un sienu vajadzētu būt 90 centimetri. Tas ļauj krēslus izvilkt pietiekami daudz, lai ērti sēdētu.
• Apsveriet iespēju iegādāties izvelkamo galdu, kuru var pēc nepieciešamības izvilkt un pagarināt. Vislabāk ir atstāt daudz vietas ap galdu ikdienas lietošanaiun paplašināt galdu, kad tas nepieciešams lielākām ballītēm.